• Vaistų gamyba per 1 d. d.
  • Nemokamas pristatymas nuo 39,99 €.
Krepšelis

Prekių krepšelyje nėra.

MENIU

Naujienos

Lankėsi pirmųjų vaistinės savininkų giminaitis

Lankėsi pirmųjų vaistinės savininkų giminaitis

Vasara turtinga lankytojų vaistinėje ir muziejuje. Didžiulė staigmena vaistinės istorijai – su šeima apsilankė artimas Cemacho Volpės giminaitis, esantis tuo pačiu vardu ir pavarde. Šiuo metu gyvena Izraelyje.

Cemachas Volpė glaudžiai susijęs su vaistinės istorija ir jos išskirtine veikla. Jis 1894 m. nusipirko tuo metu provizoriaus Freimano įpėdinių vaistinę (šių dienų „Valerijono“ vaistinę). Cemachas buvo provizorius, po to perdavė vaistinę sūnui Ilja Volpei.

Plačiau apie vaistinės pradžios istorija ir ryškias jos asmenybes kviečiame skaityti provizoriaus Liudviko Rulinksko straipsnyje Vaistininkas Ilja Volpė: ypatingas likimas.

C. Volpės šeimos likimas, deja, tragiškas. Holokausto metu žuvo visa vaistininkų Volpių šeima, iš Lietuvos pasitraukė tik vienas likęs sūnus Ilja.
Po Antrojo pasaulinio karo 1948 metais buvusiose C. Volpės vaistinės patalpose atidaryta vaistinė Nr. 123.
Visą tą laiką iki šių dienų vaistinės savininkai keitėsi, tačiau čia visą tą laiką buvo gyva vaistininkystės dvasia. O šią dvasią iki šių dienų palaikyti padeda mūsų direktorė Almyra Girdenienė, kuri šioje vaistinėje dirba nuo 1972 metų.

Nuotraukoje: iš kairės – ilgametė vaistinės direktorė Almyra Girdenienė su Cemachu Volpe.