• Vaistų gamyba per 1 d. d.
  • Nemokamas pristatymas nuo 39,99 €.
Krepšelis

Prekių krepšelyje nėra.

MENIU

Naujienos

Vaistinis augalas 2024 – mažalapė liepa

Vaistinis augalas 2024 – mažalapė liepa

Metų augalą rinko ekspertai ir visuomenė

„Vaistinio augalo 2024“ rinkimams buvo pasiūlyta 60 vaistinių augalų, už kuriuos visuomenė galėjo balsuoti viešoje apklausoje, o galutinį rezultatą lėmė susumuoti apklausos ir komisijos narių rezultatai.

Komisija, sudaryta iš šalies universitetų ir farmacijos kompanijų mokslininkų bei specialistų, įvertino rezultatus pagal šiuos kriterijus:

  • Lietuvoje paplitę ir auginami, visuomenei gerai žinomi ir dažnai vartojami perspektyvūs vaistiniai, prieskoniniai (aromatiniai) augalai;
  • kokybiška, saugi ir veiksminga vaistinė augalinė žaliava bei iš jos pagaminti preparatai ir jų poveikis žmogaus organizmui, pagrįstas moksliniais tyrimais.

Į finalą pateko penki vaistiniai augalai:

  • mažalapė liepa (Tilia cordata Mill),
  • siauralapis gaurometis (Epilobium angustifolium L.),
  • meškinis česnakas (Allium ursinum L.),
  • paprastasis kmynas (Carum carvi L.),
  • paprastoji avietė (Rubus idaeus L.).

 

„Vaistinio augalo 2024“ rinkimų nugalėtoja tapo mažalapė liepa (Tilia cordata Mill.) – tai liepinių (Tiliaceae Juss) šeimos augalas, surinkęs 71 proc. balsų.

Liepa: gydantis, medingas ir aromatingas augalas

Vaistinė augalinė žaliava: liepų žiedynai su žiedynlapiais.

Lietuvoje auga mažalapės (Tilia cordata Mill.) ir didžialapės (Tilia platyphyllos Scop.) liepos. Tai vaistiniai augalai, iš kurių gaunama vaistinė augalinė žaliava.

Įspėjimas! Liepų žiedų negalima ruošti užteršto dirvožemio ir oro sąlygomis.

Lietuvoje tradicija tampančių Metų vaistinio augalo rinkimų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaistinių augalų pažinimo svarbą, jų racionalų praktinį naudojimą įvairiose srityse (medicinoje, farmacijoje, kosmetologijoje, maisto pramonėje, veterinarijoje, žemės ūkyje). Supažindinti su augalinių vaistinių preparatų ne tik gydomosiomis savybėmis, bet ir kontraindikacijomis, šalutiniais ir nepageidaujamais poveikiais bei jų sąveika su įvairiais kitais vaistais. Prieš pradedant gydymo kursą, rekomenduoja pasitarti su gydytoju arba vaistininku – tai licencijuoti medicinos ir sveikatos mokslų krypties specialistai, aktyviai teikiantys profesionalią informaciją tiek apie sintetinius, tiek apie augalinius vaistinius preparatus.

Informacijos šaltinis: https://botanika.vdu.lt/aktualijos/vaistiniu-augalu-2024-isrinkta-mazalape-liepa

Nuotraukos šaltinis: https://lt.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%BEalap%C4%97_liepa#/media/Vaizdas:Tilia_cordata_-_K%C3%B6hler%E2%80%93s_Medizinal-Pflanzen-139.jpg