• Vaistų gamyba per 1 d. d.
  • Nemokamas pristatymas nuo 29,99 €.
Krepšelis

Prekių krepšelyje nėra.

MENIU

Visuomeninio vaistininkystės muziejaus lankymas

Visuomeninio vaistininkystės muziejaus lankymas
  • 2023-07-02

Visuomeninio vaistininkystės muziejaus lankymas

 2019 metais duris „Valerijono“ vaistinės rūsyje duris visuomenei atvėrė visuomeninis vaistininkystės muziejus, žymintis ir primenantis istorinį vaistinės fragmentą. 

Muziejus buvo įkurtas ilgametės vaistinės vadovės vaistininkės Almyros Girdenienės.

ProntosilDaugelį istorinių eksponatų (apie 170) vaistinei perdavė Lietuvos farmacijos sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos narys bei Lietuvos nusipelnęs provizorius Liudvikas Rulinskas, kartu su savo žmona provizore Antanina sukaupęs didelę vaistininkystės eksponatų kolekciją.

Dideliam ir mažam muziejaus lankytojui bus įdomu sužinoti, kaip atrodė šimtmečio senumo vaistų receptai, išvysti seniau gaminamus ir fasuojamus vaistus bei vaistininko instrumentus, iš arčiau pamatyti retus ir žymius visame pasaulyje vaistinius preparatus.

Daugelis muziejaus eksponatų susiję su vietine medicinos ir farmacijos istorija, Šiaulių farmacijos laboratorija „Galen“, tarpukario farmacijos kompanijomis („SANITAS“, „Ger Ma Po“).

O smalsiausius vaistininkai kviečia susipažinti su senovine tabletavimo mašina. Tai specialus įrenginys, kuris naudojant suspaudimo jėgą miltelius paverčia vienodo dydžio ir storio tabletėmis.

Muziejaus lankymas nemokamas, aplankyti muziejų galima trečiadieniais iš anksto užsiregistravus „Valerijono“ arbatinės tel. nr. +370 41 520 738. Lankymas nemokamas.

Edukacijų dalyviai maloniai kviečiami po renginio apsilankyti muziejuje.